EXARADYO

Kullanıcı Puanı
 • Toplam 0/5 Puan.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Program Adı
EXARadyo 3.10
EXARadyo, içerisinde birbirinden güzel yüzlerce yerli v..
Kategori
Multimedia
İşletim sistemi
Windows (Tümü)
Boyut
2.52 Mb
Dili
Türkçe
Lisans
Ücretsiz (Freeware)
Üretici
EXA Bilişim
Eklenme Tarihi
(SesSizLiK)
İndirilme
919
EXARadyo indir
EXARadyo, exaradyo indir

EXARadyo

EXARadyo, içerisinde birbirinden güzel yüzlerce yerli ve yabancı radyo istasyonu barındırmakta olup sizlere daha hızlı bağlantı, daha kaliteli ses ve kesintisiz radyo dinleme olanağı sağlamaktadır. EXARadyo sayesinde en çok beğendiğiniz ve devamlı dinlemek istediğiniz radyoları seçerek kendinize özel favori listesi oluşturabilir, istediğiniz tüm radyolara tek bir noktadan ulaşabilirsiniz. Dinlediğiniz radyo istasyonuna ait çalan şarkı bilgilerini görebilir ve bu şarkı bilgilerini Messenger üzerinden arkadaşlarınız ile paylaşabilirsiniz.

Program gelişmiş özellikleri ile standart canlı radyo programlarından farklı duruyor. 200''ün üzerinde yerli radyo istasyonunu (farklı kategorilerde yerli ve yabancı müzikler çalan) barındırıyor ve kanal listesi internet üzerinden güncellenebiliyor. Program penceresini küçülttüğünüzde sistem tepsisine gidiyor. Sistem tepsisindeki simgesine tıklayıp ses ayarlarını ve favori listenizden kanal seçimini kolayca yapabiliyorsunuz.

Bugüne kadar 350.000 in üzerinde kişi tarafından indirilip kullanılan EXA Radyo ile sürekli güncellenen yerli ve yabancı radyo istasyon bilgileri sayesinde müzik dinlemenin zevkini arttırıyor.

Programın güzel bir özelliği de msn''de (live messenger) ne dinliyorum özelliğini kullanabiliyor. Bu şekilde dinlediğiniz şarkıları msn''de arkadaşlarınıza gösterebilirsiniz.

Çalışma şekli internetten canlı yayın şeklinde olduğu için kotalı internet kullanıcılarının programı dikkatli kullanmaları gerektiğini hatırlatmakta yarar var.

Ekran Görüntüleri :
Programı kurup denemeden önce ekran görüntülerinden bir ön fikir edinmek isterseniz buraya tıklayınız...

Programın Kontrol Tuşları :

Multimedia klavyenizde bulunan play, pause, stop, backward, forward, mute, volume up ve volume down kontrol tuşlarını desteklemektedir.

Diğer kontrol tuşları;

Z : Backward = Önceki Radyo
X : Play = Çal
C : Pause = Duraklat
V : Stop = Durdur
Z : Forward = Sonraki Radyo
L : Radio List = Radyo Listesi

Favori Listesi :

Adından da anlaşılacağı gibi favori listesi sizin kendinize oluşturduğunuz özel bir radyo listesidir. Amacı yüzlerce radyo arasından beğendiniz radyoları ayırmak ve bu radyolara daha hızlı ulaşmaktır.

Favori listesinde bulunan artı ( + ) butonu, radyo listesinde olmayan farklı radyoları eklemeniz içindir. Eksi ( - ) butonu, favori listesinden seçili radyoyu siler ve çarpı ( x ) butonu favori listesinin tümünü silmek için kullanılır. Yukarı ok ve aşağı ok butonları ise seçili radyoyu listede bir üste veya bir alta taşımak için kullanılır. Bu radyo taşıma işlemini listede farenin sol tuşu ile sürükleyerek de yapabilirsiniz.

Radyo Listesi :

Radyo listesi EXABilişim tarafından oluşturulmakta olup içerisinde yüzlerce radyo barındıran ve sürekli güncellenen bir listedir. Radyo listesi, istediğiniz türden radyolara ulaşmak ve beğendiğiniz radyoları favori listesine kolayca eklemeniz için yapılmıştır.

Radyo listesinde radyo aramak için kullanılan özel alanlar vardır. ( Ara ) bu alana yazdığınız herhangi bir radyo ismi eğer listede var ise anında görülecektir. ( Bölge ) ve ( Tür ) alanları ise size bu listede yer alan ve sadece sizin istediğiniz bölgede veya türdeki radyoları görmenize yardımcı olur.

Radyo listesinde tüm radyoların başında boşluk [ ] veya [+] işaretleri vardır. Bu işaretler şu anlama gelmektedir. [+] işareti karşısındaki radyonun favori listesine eklenmiş olduğunu gösterir. [ ] işareti ise tam tersi favori listesinde yer almadığını göstermektedir.

Radyo listesinden favori listesine radyo eklemek için tek yapmanız gereken ilgili radyoya çift tıklamanızdır. Veya bu işlemi listenin alt sağında bulunan butonlar yardımı ile de gerçekleştirebilirsiniz. İsterseniz sağ tuş ile ilgili radyoyu önce test edebilir sonra da favori listesine ekleyebilirsiniz.

Listede Bulunmayan Radyo Kanallarını Ekleme :

Radyo Listesinde bulunmayan radyo kanallarını eklemek için önce Favori Listesinde bulunan artı ( + ) butonuna tıkladıktan sonra çıkan boş alanları aşağıda bulunan örnekte olduğu gibi doldurup kayıt edebilirsiniz.

Radyo : Trt FM
Url : mms://212.156.63.102/RADYOFM
Bölge : Ankara
Tür : Genel

Not : Eklediğiniz radyo kanalını çalıştırdığınız zaman Servis Yok!!! mesajı alıyor iseniz sorun yazdığınız url adresi yanlış veya ilgili url karşısındaki sunucu çalışmıyor olabilir.

Genel Ayarlar :

Bu bölümde EXARadyo programını kendinize göre istediğiniz gibi kişiselleştirebilirsiniz.

Tema : Programda kullanılan mevcut temayı değiştirir.

Dil : Programda kullanılan mevcut lisanı değiştirir.

Açılışta aktif radyo kanalını çal : EXARadyo programını ilk açtığınızda en son dinlediğiniz radyonun otomatik olarak çalmaya başlaması içindir.

Şarkı bilgilerini messenger’a gönder : Dinlediğiniz radyoda o anda çalınan şarkı bilgilerini arkadaşlarınızla paylaşmanız için messenger’ a gönderir.
Not : Bu işlemin düzgün çalışması için Messenger da Şarkı bilgilerini kişisel ileti olarak göster aktif olmak zorundadır.

Multimedia klavye kontrolü : EXARadyo programını klavyenizdeki multimedia tuşlar ile yönetebilmeniz içindir. ( çal, durdur, ileri, geri, ses aç, ses kapat, vs…)

Her zaman pencerelerin üzerinde :
Bu işlem aktif olduğu zaman EXARadyo programı daima diğer pencerelerin üzerinde yer almaktadır.

Görev çubuğunda göster : EXARadyo programını simge durumuna aldığınız zaman Windows görev çubuğundaki konumunu belirtir.

Mesaj gösterim süresi (saniye):
Ekranın sağ alt köşesinde çıkan radyo mesajlarının süresini ayarlamak için kullanılır.

Proxy Adresi/Durumu : EXARadyo programında kullanmak istediğiniz Proxy yapılandırmalar içindir.

3.10 Versiyon Yenilikleri :
 • Klavye üzerinden Z, X, C, V, B ve L kontrol tuşları eklendi.
 • EXARadyo Blue ve EXARadyo Red temaları eklendi.
 • Fransızca ve Almanca dil dosyaları eklendi (Türkçe, İngilizce, Fransızca, Almanca).
 • System tray üzerinden çıkış yapıldığı zaman favori listesi kayıt olmuyor (Hata Düzeltildi)
 • Liste penceresinde başlık üzerine çift tıklama ile tam ekran olması (Hata Düzeltildi)
 • Ana pencere ile liste penceresi bazen birbirine yapışmıyor (Hata Düzeltildi)

  alternatif Kurulum :
  İsteğinize göre EXA Radyo''nun Portatif Kurulum Paketini de indirip, sadece zipten çıkartıp, EXARadyo.exe adlı dosyasını masaüstünüze kısayol olarak atayıp radyo dinleyebilirsiniz.
  EXA Radyo''nun Portatif Kurulum Paketini buraya tıklayıp indirebilirsiniz.
 • "EXARadyo" Hakkında Yapılan Yorumlar (0 Yorum)
  Adınız
  E-Posta
  Doğrulama Kodu
  9 + 19 = ?
  Yorumunuz

   EXARadyo hakkında ilk yorumu siz yapın..
  Program Kategorileri  Popüler İçerikler
  © 2007 - 2013 İndiristan Cumhuriyeti - Tüm Hakları Saklıdır.