FACEBOOK VİRÜSÜ TEMİZLEME

Kullanıcı Puanı
  • Toplam 5/5 Puan.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
1 oy
Program Adı
Facebook Virüsü Temizleme
Facebook virüsü temizleme programı
Kategori
Antivirüs & Güvenlik
İşletim sistemi
Windows (Tümü)
Boyut
100 KB
Dili
Türkçe
Lisans
Ücretsiz
Üretici
Ücretsiz
Eklenme Tarihi
(SesSizLiK)
İndirilme
461
Facebook Virüsü Temizleme indir
Facebook Virüsü Temizleme, facebook virüsü temizleme indir

Facebook Virüsü Temizleme

FACEBOOK VİRÜSLERİNİ TEMİZLEME YOLLARI

 

Bir çok kullanıcının facebook hesabında görmüşsünüzdür;

"Son paylaşımıma baksana" ya da "Bayadır bunla uğraşıyodum ama harika video oldu" gibi istem dışı paylaşım yapmaların sağlayan virüslere maruz kalıyorlar.

 

Her ne kadar facebook virüslerinden korunmanın en iyi yolu hesabınıza hiç bulaştırmamk olsa da, facebookunuza bulaşan virüslerden aşağıdaki yöntemleri izleyerek kurtulabilmeniz mmkün.

Bunun için sizlere facebook virüslerini silme programı sunmuyoruz, çünkü programlık bir durum söz konusu değil, facebook virüslerinden kurtulmak için yapmanız gerek aşağıdaki adımları takip etmek.

 


Güvenlik yazılımı şirketi Kaspersky, internet kullanıcılarını ciddi anlamda tehdit eden iki yeni tehlikeyi duyurdu. Networm.Win32.Koobface.a ve Networm.Win32.Koobface.b olarak bilinen trojan, Facebook ve Myspace hesabınızı ele geçiriyor ve yoluna devam ediyor. Bu tehlikenin kurbanı olan kişi, hiçbir şeyin farkında olmuyor.


Facebook Virüsü Nasıl Çalışıyor?


Virüs bulaştığı andan itibaren, siz çevrimdışı olduğunuz anda çalışıyor ve arkadaş listenize otomatik mesaj atıyor. Buraya dikkat! Çünkü siz çevrimiçi olduğunuzda mesaj atmadığınızdan arkadaşlarınızı uyarma imkanınız da olmuyor. Virüs facebookun meşhur application kod merkezinden oluşturduğu uygulama sayfasından yayılıyor.


Kaspersky, sorunu erkenden tespit ederek gerekli güncellemeleri yapmış durumda. Kaspersky gibi diğer güvenlik yazılım şirketleri de veritabanlarına bu 2 tehlikeyi ekliyorlar. Bu gibi sorunlarla karşılaşmak istemeyen kullanıcılar, antivirüs yazılımını mutlaka güncellemeli hatta güncelleme işini günlük ve otomatik olarak gerçekleştirmeliler.


Facebook virüsünü temizlemek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.


1 – Aşağıdaki uygulamaları görev yöneticisinden kapatınız:
fbtre6.exe mstre6.exe


2 – Aşağıdaki registry kayıtlarını siliniz.:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\Curr ent Version\Run\”systray” = “c:\windows\mstre6.exe”
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\Curr ent Version\Run\”systray” = “C:\Windows\fbtre6.exe”
HKEY_CURRENT_USER\AppEvents\Schemes\Apps\Explorer\ Navigating


3 – Aşağıdaki dosyaları siliniz.
C:\\Windows\\fbtre6.exe C:\\Windows\\fmark2.dat
Ya da daha kolay bir yol olan, Malwarebytes ile otomatik olarak temizleyebilirsiniz.


Facebook Zaman Tüneli Virüsü Temizleme 2. Yöntem


Facebook Hesabınıza giriş yapın. Hesap Ayarları bölümüne tıklayın. Açılan sayfada sol kısımda yer alan Uygulamalar sekmesini tıklayın.


Karşınıza Facebook hesabınıza izin verdiğiniz uygulamalar gelecektir. Çoğunlukla burada yer alan uygulama adıyla sizin yerinize etkinliklerde bulunan uygulama adı aynı olmakta. Bu nedenle öncelikle sizi rahatsız eden uygulamaları buradan bulup kırmızı ile işaretli olan “X” tuşuna basarak o uygulamaları kaldırmalısınız.


Facebook Video Vürüsü Temizleme


Facebook kolaylıklarının yanında, son zamanlarda can sıkıntısı ile gündeme gelmeye devam ediyor. Bu can sıkıntılarından biri de “İzleyin bence süper oldu” şeklinde virüsün facebook adresinize bulaşması. Bu virüs; Chrome tarayıcısı üzerinden çalışan virüs, web tarayıcınızın kontrolünü bir eklenti vasıtası ile ele geçirerek Facebook hesabınızı kontrol altına alıyor. Kullanıcılar, Faceook hesaplarını her açtığında bir müzik ile karşılaşıyor. Peki bunu nasıl silebilirim? diyorsanız aşağıdaki adımları takip etmeniz gerekmektedir.


Başlat
Çalıştır
“regedit” komutu giriyoruz ve enterliyoruz.


Hkey_local_machine-software > policies > google > chrome > adımlarını takip ettikten sonra asasdgfdfsfclbonhleeank şeklinde karmaşık isimde dosya olacaktır. Siliyoruz ve tarayıcımızı yeniden başlatıyoruz.


Program Tagları

facebook virüs temizleme antivirüs facebook virüsü virüs face virüsü virüs silme
"Facebook Virüsü Temizleme" Hakkında Yapılan Yorumlar (0 Yorum)
Adınız
E-Posta
Doğrulama Kodu
18 + 8 = ?
Yorumunuz

    Facebook Virüsü Temizleme hakkında ilk yorumu siz yapın..
Program KategorileriPopüler İçerikler
© 2007 - 2013 İndiristan Cumhuriyeti - Tüm Hakları Saklıdır.